mobile-logo

מהו גז ראדון?

גז הראדון הינו גז רדיואקטיבי אשר מקורו בקרקע ובחומרי הבניה, גז זה הינו ללא ריח, טעם וצבע.גז ראדון 

כיוון שגז זה אינו יוצר פעילות כימית עם רוב החומרים האחרים הוא יכול לדלוף מהקרקע ביתר קלות וכך גם לחדור לתוך מבנים.

גז הראדון נובע מהתפרקויות רדיואקטיביות של היסוד ראדיום הנמצא בכל סוגי הקרקע,

כידוע, חלק מחומרי הבניה מקורם באדמה ולכן אנו נמצא שגם בהם מצוי הראדון, כתוצאה מכך נקבל פליטת גז ראדון מהקירות

ושאר מרכיבי הניה בהם אנו משתמשים.

על מנת לגלות את גז הראדון יש למדוד את ריכוזו באמצעות גלאים מיוחדים. על מנת להגן על האוכלוסיה מפני הראדון קבע המשרד להגנת הסביבה

בהתאם להמלצות הוועדה הבינלאומית להגנה מפני קרינה (ICRP) ש"רמת הפעולה" שהיא הביטוי לרמת ריכוז הראדון המירבית המותרת

בבתי מגורים תהיה 200 בקרל/מ"ק. כאשר הממוצע השנתי של ריכוז גז הראדון בחדר בתנאי מחיה רגילים עובר את הערך הנ"ל,

יש לבצע פעולות להקטנתו וזאת על מנת שריכוז גז הראדון בחדר ייצג את הממוצע השנתי שניתן להשוותו עם "רמת הפעולה".

את ריכוזו של הראדון יש למדוד בפרק זמן שבין 3 עד 6 חודשים בתנאי מחיה רגילים (בדיקה ארוכת טווח),או בפרק זמן של 3 עד 7 ימים

בתנאי סגירה הרמטיים של החלל הנבדק,(בדיקה קצרת טווח).

ריכוז הראדון תלוי במשתנים שונים כגון: סוגי הקרקע, המבנה הכללי של החדר הנבדק, רמת האיוורור ועוד.

מערכות פיקוד ובקרה הן החשובות ביותר, בכל הקשור לתהליכי האוטומציה השונים. מערכות אלו הינן מערכות ממחושבות, האחראיות על הפעלת רצף של פעילויות שונות ומבוקרות, בהתאם לצרכים שונים. בהיותן קיימות, וברמות שונות, כמעט בכל מוצרי החשמל והאלקטרוניקה השונים הקיימים, הן תופסות חלק חשוב ומרכזי בחיינו. בין אם מדובר במכשור בייתי, כמו מקרר למשל, ובין אם כזה הקשור למערכות חשמל לתעשייה, תוכלו למצוא אותן בכל מקום.

מה הן כוללות והיכן ניתן למצוא אותן?

ככאלו החולשות על מספר תחומים, בדרך כלל, ובו זמנית, מערכות פיקוד ובקרה משלבות בין מערכות שונות באמצעות תוכנות מחשב מתקדמות במיוחד. המחשב, המקושר אליהן ומשמש כלב ליבן של מערכות אלו, עוזר בהפעלתן של המערכות תוך תיאום מושלם בין חלקיהן השונים ובחיבורן למוצרים השונים. הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת לנו להיעזר במיטב הפתרונות המובילים ביותר, תוך שימוש במערכות חדישות ומתוחכמות, הניתנות להתאמה בהתאם לצרכיו של כל משתמש. בין אם מדובר במערכות הקשורות לציוד טכני, לתחום של חשמל לתעשייה או בכל הקשור לבתים חכמים, אלו בעלות חשיבות רבה ונדרשות ליד מקצועית ומיומנת ושימוש בשירותיו של חשמלאי מוסמך וכן חשמלאי בודק, בכל הקשור להקמתן, תפעולן ותחזוקתן.

לפנות אל המומחים בתחום

כשצרכי החשמל שלנו משתנים בקצב גבוה, בין אם בביתנו הפרטי או במסגרת מפעלים ועסקים גדולים, הטיפול במערכות הפיקוד והבקרה של מוצרי החשמל השונים, חשוב במיוחד. דרישות העבודה הגבוהות, הצורך בהגדלת המשאבים וכן מורכבותו של ציוד חשמלי מסוגים שונים, העושה שימוש במערכות מתקדמות אלו, כל אלה דורשים עדכונים מעת לעת, שדרוגים, אבחון כשלים לצורך שיפור המערכות הקיימות וכן איתור תקלות באופן המקצועי ביותר, במסגרת צילום טרמוגרפי וכן בדיקת מתקני חשמל.

ליהנות מפתרונות מתקדמים ומקצועיים

בהיותן מורכבות ותופסות חלק מרכזי בחיינו,דורשות מערכות מתקדמות אלו טיפול מקצועי ומיומן של חשמלאי מוסמך. לאור ניסיוני הרב בתחום החשמל  והאלקטרוניקה ובהיותי חשמלאי בודק מתקני חשמל מוסמך, אני מזמין אתכם להיעזר בשירותי השונים, לצורך איתור תקלות,ביצוע עבודות חשמל ומתן פתרונות לטווח הארוך, תוך התאמה מושלמת לצרכיכם השונים, בין אם בעזרת צילום טרמוגרפי או שימוש במכשור אחר ומתקדם לצורך איתור התקלה. זיכרו, טיפול שאיננו מקצועי בתקלות חשמל, בין אם במסגרת בדיקת מתקני חשמל או מערכות פיקוד ובקרה,יכול לסכן  חיים. הקדימו את פנייתכם לצורך איתור מוקדם וטיפול מתאים. אני מציע לכם שירות אישי, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ורמת מקצועיות גבוהה. בין אם במסגרת הביתית שלכם או בין אם מדובר במתקן חשמל מסוג אחר,אני עומד לרשותכם בכל עת ומבטיח למצוא לכם את הפתרונות המתאימים,הנכונים והיעילים ביותר ובמחירים נוחים וכדאיים.

 

 

הערה:כל המידע המצוי באתר זה הינו מידע כללי ואין בו כדי להוות ייעוץ כלשהו ,המלצה או חוות דעת מקצועית.

בעל האתר אינו אחראי לכל שימוש אשר יעשה בתכנים הרשומים באתר זה והאחריות הינה על הקוראים והגולשים.

מומלץ להיוועץ באנשי מקצוע לפני כל פעולה המסתמכת על מידע מאתר זה ובכלל.

 
צור קשר
חדשות ועדכונים
מאמרים
YOUTUBE